Nowi salezjanie kapłani 2014

Uroczystość Maryi Wspomożycielki każdego roku wyznacza datę święceń kapłańskich we wszystkich czterech salezjańskich inspektoriach polskich. Tak było i teraz w dniu 24 maja.
W tym roku, roku ogłoszenia świętym Jana Pawła II, nasza ojczyzna i świat salezjański wzbogaci się o 18 nowych kapłanów. 16 z nich zostało wyświęconych właśnie w dniu 24 maja, w dzień uroczystości Maryi Wspomożycielki, podczas gdy dwóch pozostałych święcenia kapłańskie przyjmie nieco później z racji studiów, które aktualnie odbywają za granicą.
Inspektoria Warszawska pw. Św. Stanisława Kostki wzbogaciła się o trzech neoprezbiterów. Zostali wyświęceni w Bazylice Najśw. Serca Pana Jezusa w Warszawie-Pradze przez biskupa archidiecezji Warszawa-Praga Kazimierza Romaniuka. Także trzech salezjanów Inspektorii Pilskiej pw. Św. Wojciecha otrzymało święcenie kapłańskie. Uroczystość miała miejsce w Sanktuarium Maryi Wspomożycielki w Rumi, a święceń udzielił metropolita gdański abp Tadeusz Gocłowski. Do nich dołączy w najbliższym czasie diakon Łukasz Pawłowski, który obecnie studiuje w Rzymie. W Sanktuarium Maryi Wspomożycielki w Oświęcimiu nowy ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, bp Roman Pindel, wyświęcił na kapłanów czterech nowych prezbiterów z Inspektorii Krakowskiej pw. św. Jacka. I wreszcie, o największą liczbę nowych kapłanów, bo sześciu, wzbogaciła się Inspektoria Wrocławska pw. św. Jana Bosko. Święceń udzielił w kościele pw. św. Michała Archanioła, również w sobotę 24 maja, bp Andrzej Siemieniewski, pomocniczy biskup wrocławski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *