Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia i przeżywamy doroczną uroczystość odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego . Dzisiaj można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca świętego.
  2. Główna Msza św. odpustowa , zostanie odprawiona o godz. 11:30, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie witamy Ks. proboszcza Marka Ruska, który aktualnie pracuje w Polanie koło Ustrzyk Dolnych a przez wiele lat pracował w Oświęcimiu w sanktuarium MB Wspomożenia Wiernych. Dziękujemy ks. Markowi za podjęcie się głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii.
  3. Przypominamy, że o godz. 15:00, w godzinie Miłosierdzia, zostanie odprawione Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, po którym będzie możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nieszporami o godzinie 17.30.
  4. W piątek, 16 kwietnia o godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Adoracja i Nowenna do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem próśb i podziękowań z racji III piątku miesiąca.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę biblijną.
  6. We wtorek 13 kwietnia po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  7. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Jan Dubas SDB, proboszcz