Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj 5 niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie ze wskazaniami Księdza Biskupa Ordynariusza Romana Pindla z dnia 26 marca 2020 – w trosce o zdrowie i życie duchowe ustalone zostały następujące zasady: – Uczestnictwo we Mszy świętej: na terenie naszej diecezji została udzielona dyspensa dla wszystkich wiernych od udziału w Niedzielnej i Świątecznej Mszy świętej – aż do odwołania. Ks. Biskup zachęca do zjednoczenia duchowego z Jezusem Chrystusem przez transmisje liturgii w mediach i Komunię duchową, która polega na wzbudzeniu w sercu pragnienia przyjęcia Jezusa. Wszystkie sakramenty sprawowane są z udziałem wiernych ( ograniczenie do 5 osób ). Wejście do kościoła odbywa się drzwiami przy kancelarii.Posługa względem chorych sprawowana jest tylko w przypadku zagrożenia życia. Należy umówić się z księdzem telefonicznie. Celebracje Wielkiego Tygodnia będą sprawowane bez udziału wiernych. Wierni proszeni są o uczestnictwo w tych wydarzeniach poprzez media. Nie będzie poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną . Woda święcona i kartki z modlitwą o błogosławieństwo pokarmów, znajdują się obok obrazu Jezusa Miłosiernego. Wejście główne do kościoła będzie otwarte przez cały tydzień. Organizacja I Komunii świętej – Pierwsza Komunia będzie możliwa, gdy wrócimy do normalnego funkcjonowania. Termin Pierwszej Komunii zależy od rodziców, jednak skala choroby jaka dotknęła Polskę i świat zachęca do rozważenia przeniesienia Uroczystości Pierwszej Komunii na 13 lub 20 września 2020.
  2. We wtorek 31 marca przypada ostatni dzień miesiąca, w którym wspominamy św. Jana Bosko, wychowawcę dzieci i młodzieży. W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji Salezjanki i Salezjanów Współpracowników, naszych parafian, ofiarodawców i wszystkich uczestników grup parafialnych.
  3. W tym tygodniu przypadają: I Czwartek i I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.
  4. W zakrystii są świece paschaliki wielkanocne. Ofiary za paschaliki są okazją do włączenia akcję jałmużny wielkopostnej. W tym roku ofiara ta przeznaczona będzie na zakup respiratora za pośrednictwem Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej dla szpitala w Cieszynie lub Bielsku Białej, ( w zależności od zebranych środków). Również w ramach jałmużny wielkopostnej, jak co roku w okresie Wielkiego Postu, można składać dary przy obrazie Jezusa Miłosiernego dla osób potrzebujących z naszej parafii. Przy wejściu do kościoła znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela.
  5. Przez modlitwę wspierajmy się wzajemnie. Wszystkim życzymy darów duchowych od Pana Jezusa w przygotowaniach do wydarzeń Paschalnych.
  6. Łączymy się duchowo z wszystkimi parafianami.

Jan Dubas SDB, proboszcz