Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

II Niedziela Adwentu – 09.12.2018 r.

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostry Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego mieszkające w Harmężach. Dziś Siostry dzielą się z nami swoim świadectwem o odkrywaniu Chrystusa i Maryi Niepokalanej w swoim codziennym życiu i w służbie dla innych. Za tydzień w niedzielę 16.12.2018 Siostry zapraszają na godzinne nabożeństwo od 17.00 do 18.00. W czasie tego nabożeństwa będzie okazja do spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzisiaj o godz. 17:30, serdecznie zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie. Modlimy się także za Kościół na Wschodzie Europy, znajdujący się w trudnej sytuacji, prosimy szczególnie o pokój, oraz rozwiązanie trudnych spraw z którymi borykają się chrześcijanie na Wschodzie Europy. Wspólnoty chrześcijańskie żyjące na Ukrainie, będziemy chcieli wspomóc materialnie, w przyszłą niedzielę, składając ofiary do puszek.
 2. Serdeczne zapraszamy na Roraty, które w naszym kościele są odprawiane, od poniedziałku do czwartku godz. 6:30 rano, w piątek o 18.00 i w sobotę o 6.30.
 3. Jeżeli do kogoś nie dotarli członkowie Rady Parafialnej z opłatkami wigilijnymi, to będzie się można jeszcze w nie zaopatrzyć, w przyszłą niedzielę 16 grudnia w naszym kościele, po Mszach św. przy wejściu do kościoła. Bardzo dziękujemy naszym parafianom, którzy roznieśli opłatki i tym którzy je przyjęli.
 4. Włączając się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas, świece wigilijne, można nabyć po każdej Mszy św. w kiosku parafialnym oraz w zakrystii. Koszt około 6 zł. Zebrane ofiary za świece, jako wyraz naszej solidarności z ubogimi, zostaną przekazanie do Caritas w Bielsku.
 5. Dziś po mszy o godzinie 10.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w salce pod kościołem i obok w salce odbędzie się spotkanie organizacyjne dla ich rodziców.
 6. W czwartek 13 grudnia, przypada wspomnienie św. Łucji. W piątek 14 grudnia, we wspomnienie św. Jana od Krzyża, w tym dniu o godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu  i Nowenna do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 18.00 roraty.
 7. Od soboty 8.12.2018, przez cały tydzień, po Mszach św., wieczornych można oglądać wystawę prac bożonarodzeniowych,  zorganizowaną przez Akademię Sztuk Przeróżnych działającą przy naszej parafii. W przyszłą niedzielę 16.12.2019, na nabożeństwie, rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia.
 8. W przyszłą sobotę 15 grudnia, o godz. 18:00 Salezjanie zapraszają młodzież i nie tylko do Sanktuarium MB Wspomożenia Wiernych na kolejne Spotkania dla Ducha Wzrastania. Gościem tego spotkania będzie misjonarz, który przybywa z Meksyku – z Sanktuarium MB w Gwadelupe. W gablotach jest plakat z tej okazji oraz propozycje Oratorium salezjańskiego skierowane dla młodzieży i dla osób zainteresowanych pielgrzymowaniem oraz dobrym zorganizowaniem sobie czasu.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Jak co roku, w naszej parafii można ofiarować dary żywnościowe dla potrzebujących, które składamy przed obrazem Miłosierdzia Bożego w przedsionku kościoła lub w kancelarii parafialnej. Będą one sukcesywnie przekazywane najbardziej potrzebującym osobom i dzieciom. Od poniedziałku 10.12 do przyszłej soboty 15.12 b.r. można przynosić do naszej parafii makulaturę, która sprzedana będzie służyła jako pomoc na Święta dla potrzebujących.
 11. Taca w dzisiejszą niedzielę, jak to było zapowiedziane,  jest przeznaczona na remonty oraz wyrównanie opłat za gaz i  energię elektryczną.  Za  wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Jan Dubas SDB, proboszcz