Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

Sierpień 2019

 1. W I Niedzielę sierpnia po każdej mszy świętej jest Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami. Po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. We wtorek 6 sierpnia, w Święto Przemienienia Pańskiego po mszy odprawionej o godzinie 8.00 w bazylice MB Bolesnej w Hałcnowie wyruszy XXII Piesza Diecezjalna Pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. W poniedziałek, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o 6:30 i 18:00.  W tym dniu około godz. 18:00, przybędzie do naszej parafii  XXI pielgrzymka diecezji Bielsko –Żywieckiej. Już dziś w imieniu pielgrzymów wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim osobom naszej parafii, którzy jak co roku,  przychodzą do naszego kościoła powitać pielgrzymów i zapraszają ich na nocleg do swoich domów.
 3. W czwartek, 8 sierpnia  – przypada wspomnienie św. Dominika, kapłana.
 4. W piątek 9 sierpnia przypada Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W Karmelu msza św. z udziałem ks. Biskupa o godzinie 17.00. W tym dniu w naszym kościele parafialnym o 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 5. W sobotę, 10 sierpnia – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W środę 14 sierpnia, w naszej diecezji przypada Uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana, męczennika i patrona naszej diecezji. Uroczysta Msza św. na terenie obozu Auschwitz zostanie odprawiona o godz. 10:30.   Program uroczystości  jest  wywieszony w gablotkach. Również 14 sierpnia,  w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu zostanie odprawiona Msza św. odpustowa o godz. 18:30
 6. W czwartek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele, jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie owoców, ziół i warzyw. Przypominamy o chrześcijańskim obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy świętej. W tym dniu przypada także Uroczystość odpustowa w Parafii Wniebowzięcia Matki Bożej.
 7. Wspólnota Zakładu Salezjańskiego im. Ks. Jana Bosko w Oświęcimiu serdecznie zaprasza na Uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka w niedzielę, 18 sierpnia, o godz. 11:30. Natomiast 16 sierpnia w mieście Oświęcimiu Uroczystość ku czci św. Jana Bosko Patrona naszego miasta, w kolejną rocznicę Jego urodzin.
 8. W piątek 16.08, w naszej parafii – o godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 9. W sobotę, 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka Odrowąża kapłana, Patrona naszej Krakowskiej Inspektorii Salezjanów.
 10. We wtorek, 20 sierpnia przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 11. W środę, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
 12. W czwartek, 22 sierpnia będziemy przeżywać wspomnienie NMP Królowej.
 13. W piątek, 23.08 o godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu  i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 14. W sobotę, 24 sierpnia – przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła, oraz 24 dzień miesiąca – wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. O godz. 17:30 Nabożeństwo do NMP Wspomożenia Wiernych z odczytaniem próśb i podziękowań. Na mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00 modlimy się w intencji mediów katolickich.
 15. W poniedziałek, 26 sierpnia, przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze w tym dniu o godzinie 6.30; 8.30 i o 18.00. Po każdej Mszy świętej jest odmawiany Akt Zawierzenia Narodu Matce Bożej.
 16. We wtorek – 27 sierpnia wspomnienie św. Moniki.
 17. 28 sierpnia wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła.
 18. W czwartek, 29 sierpnia  – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 19. W piątek, 30 sierpnia, o godz. 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 20. W sobotę 31 sierpnia – w ostatni dzień miesiąca – wspomnienie św. Jana Bosko, wychowawcy dzieci i młodzieży. Na mszy św. o godzinie 18:00 modlimy się w intencji ofiarodawców naszej parafii, SSW i grup parafialnych.
 21. W niedzielę – 1 września, wspomnienie bł. Bronisławy, 80 rocznica wybuchu II wojny światowej.
 22. Zachęcamy do wykorzystania wolnego czasu na lekturę: Pisma św., i prasy religijnej.
 23. Za każdą pomoc, ofiary, składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy: dorosłym, młodzieży i dzieciom życzymy owocnego wypoczynku w jedności z Bogiem. Nie zapominajmy w wolnym czasie o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy świętej i Komunii świętej.

Jan Dubas SDB, proboszcz