Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

29 Niedziela Zwykła – 20.10.2019 r.

  1. Przeżywamy 29 niedzielę zwykłą oraz Niedzielę Misyjną, którą rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. W gazetce parafialnej znajduje się I część orędzia papieża Franciszka na ten tydzień modlitw za misje. W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego, po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Misje. Cieszymy się obecnością w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jana Staszela SDB, który obchodzi jubileusz 25 lecia kapłaństwa. Dziękujemy za Jego pracę w naszej parafii i w wielu innych miejscach, a szczególnie za posługę wieloletnią w Kanadzie.
  2. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe, które w naszym kościele jest odprawiane codziennie o godz. 17:30.
  3. We wtorek, 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. W najbliższą środę 23 października po mszy świętej wieczorniej zapraszamy na biesiadę poświęconą naszemu wielkiemu rodakowi. We wtorek przypada 71 rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda SDB, Prymasa Polski. Modlimy się o jego beatyfikację.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  5. W czwartek, z racji 24 dnia miesiąca o godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja z odczytaniem próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo MB Wspomożenia Wiernych, nowenna do Miłosierdzia Bożego, a potem o 17:30 – Różaniec. Kartki z prośbami składamy przy obrazie MB Wspomożenia Wiernych. W tym dniu w czasie mszy św. wieczornej modlimy się w intencji mediów katolickich. Po mszy świętej spotkanie dla członków koła Radia Maryja.
  6. W przyszłą niedzielę, 27 października przypada Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Modlimy się za wszystkich, którzy w przeszłości i również obecnie – troszczą się o dom Boży dla naszej parafii. Jest to także wigilia imienin Ks. Bpa Tadeusza Rakoczego, Biskupa seniora, oraz byłych proboszczów Ks. Tadeusza Ściebury i ks. Tadeusza Horwata, których imieniny przypadają w poniedziałek, 28 października.  Pamiętajmy w tym dniu o nich oraz o wszystkich solenizantach w naszych modlitwach.
  7. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można w dalszym ciągu składać kartki z imionami zmarłych polecanych w wypominkach. W przeszłą sobotę 26 października o godzinie 8.00 wyjazd spod kościoła do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca.
  8. Rada Osiedla „Zasole” informuje o zapisach na paczki od św. Mikołaja. Szczegóły w gablocie.
  9. Za ofiary złożone na cele remontowe związane ze zmianą ogrzewania w naszym kościele, składamy serdecznie „BÓG ZAPŁAĆ!” .

Jan Dubas SDB, proboszcz