Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego –  19.05.2024 r.

Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 20 maja – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu drugą część liturgicznego okresu zwykłego, który potrwa do soboty przed okresem adwentu.
b) we wtorek, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika,
c) w czwartek, 23 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
d) w piątek, 24 maja – obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo do MB. Wspomożenia Wiernych z odczytaniem próśb i podziękowań. Po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
1. W sobotę 25 maja dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię św. wraz z rodzicami udadzą się do Sanktuarium Maryjnego w Szczyrku, z podziękowaniem za dar przyjęcia Jezusa do swojego serca. Rodzicom serdecznie dziękujemy za dekorację Kościoła na Uroczystość I Komunii św. oraz za towarzyszenie swoim dzieciom podczas trwania Białego Tygodnia. Dzieciom Komunijnym dziękujemy za dar ołtarza, są to pięknie haftowane obrusy ołtarzowe na okres Bożego Narodzenia i Wielkanocy wraz z bielizną kielichową.
2. W przyszłą niedzielę, 26 maja, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na Dom Matki i Dziecka w Bielsku-Białej.
3. Salezjanie zapraszają od maja do października na cykl czuwań maryjnych ku czci Maryi Wspomożycielki. Najbliższe w piątek 24 maja o godz. 17.30. Szczegóły na plakatach.
4. W niedzielę 2 czerwca w całym naszym dekanacie oświęcimskim – także i w naszej parafii, odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem na wykonanie nowych granitowych schodów w kaplicy na cmentarzu komunalnym. Bóg zapłać za złożone ofiary.
5. Dzisiaj po każdej mszy świętej będzie zbierana ofiara do puszki na kwiaty do dekoracji ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada 30 maja. Na terenie naszej parafii będą tradycyjnie dwa ołtarze: – I ołtarz będzie w pobliżu naszego kościoła – prosimy o przygotowanie tego ołtarza parafian z Osiedla Pileckiego, ul. Legionów i Róże Różańcowe, oraz II ołtarz przy ul. Obozowej. O przygotowanie tego ołtarza prosimy mieszkańców ulicy Orłowskiego, Więźniów Oświęcimia i Powstańców Warszawy oraz Salezjanów Współpracowników.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” Pier Giorgio Frassati i jego Towarzystwo Ciemnych Typów a także, jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie. W “Gościu Extra” przeczytamy o świętych matkach, a w “Niedzieli” poruszająca historia pewnej miłości, która dowodzi, że życie w czystości ma sens oraz o cudach za wstawiennictwem św. Rity i inne…
Wyrażamy naszą wdzięczność za modlitwę oraz składane ofiary. Bóg zapłać!

Wiktor Szlęzak SDB, proboszcz