Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

XII Niedziela Zwykła – 24.06.2018 r.

  1. Przeżywmy 12 niedzielę zwykłą a zarazem Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  2. Dzisiaj swoje imieniny obchodzą: ks. Jan Dubas, proboszcz i Ks. Jan Gabryś, wikariusz naszej parafii. Życzymy im codziennych  łask Bożych w życiu kapłańskim i zakonnym, zapewniamy o naszej modlitwie.
  3. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które w naszym kościele są odprawiane o godz. 17:30. Zakończenie Nabożeństw Czerwcowych w sobotę, 30 czerwca.
  4. W czwartek, 28 czerwca przypada wspomnienie sw. Ireneusza, biskupa i męczennika.                      
  5. W piątek, 29 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu składka jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30 i 18:00. Z racji uroczystości, w piątek nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 17: 00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwo Czerwcowe.
  6. Zakończył się rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży i rozpoczęły się wakacje. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, katechetom, którzy przez cały rok podejmowali trud i wysiłek w formowaniu i nauczaniu młodego pokolenia. Wszystkim wyjeżdzającym na urlopy: dorosłym, młodzieży i dzieciom życzymy owocnego wypoczynku w jedności z Bogiem. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy świętej i częstej Komunii świętej. Przypominamy, że do Spowiedzi św. w naszym Kościele można przystąpić codziennie na 15 minut przed każdą Mszą świętą.
  7. Informujemy, że w okresie wakacyjnym, Salezjańska Świetlica Środowiskowa zaprasza dzieci do spędzania wspólnie wolnego czasu, do końca czerwca i przez cały miesiąc sierpień, od poniedziałku do piątku w godzinach: od 10:00 do 14:00. 
  8. W przyszłą niedzielę, która jest pierwszą niedzielą miesiąca lipca, po Mszy św. o godz. 8: 00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  9. Za wszelkie ofiary, kwiaty do kościoła składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Jan Dubas SDB, proboszcz