Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę, 25 października przeżywamy rocznicę poświęcenia  naszego kościoła. Na każdej Mszy Świętej po Komunii św.,  śpiewając dziękczynne „Te Deum…”, dziękujemy Bogu za naszą świątynię, za naszą wspólnotę parafialną  oraz dobroczyńców naszej parafii. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 17:30.
  2. Rada do spraw Młodzieży działająca przy Prowincjale Inspektorii Krakowskiej przyznała całoroczne stypendium naszemu lektorowi Maksymilianowi Kocyła, w uznaniu jego zaangażowania na rzecz parafii oraz za bardzo dobre wyniki w nauce. Gratulujemy Maksymilianowi tego wyróżnienia i dziękujemy ks. Inspektorowi i Jego współpracownikom za to dostrzeżenie i docenienie naszego lektora.
  3. W środę, 28 października jest dzień imienin, ks. Tadeusza Augustyna, któremu dziękujemy za pracę dla naszej parafii oraz jako katecheta w szkole. Życzymy ks. Tadeuszowi codziennej Bożej opieki i otaczamy Go modlitwą. W tym dniu pamiętamy o Biskupie Tadeuszu Rakoczym, naszym byłym Ordynariuszu, oraz byłych proboszczach naszej parafii Ks. Tadeuszu Horwacie, oraz ks. Tadeuszu Ścieburze. Polecajmy Bogu, wszystkich naszych solenizantów  w naszych modlitwach.
  4. W sobotę, 31 października o godz. 17:30, zakończenie Nabożeństw Różańcowych oraz ostatni dzień miesiąca , w którym w szczególniejszy sposób wspominamy Św. Jana Bosko. W czasie mszy św. o godz. 18:00 modlimy się w intencji ofiarodawców, SSW i wszystkich grup parafialnych.
  5. W najbliższą niedzielę, 1 listopada, będziemy przeżywać  Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 17:15   Różaniec z wypominkami.   Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa Ordynariusza, w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny,  nie będzie Mszy św., ani procesji  na cmentarzach oświęcimskich.
  6. Przez cały listopad, codziennie o godz. 17:30 będziemy odmawiać Różaniec, ofiarując go za zmarłych polecanych w tegorocznych Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy, która jest  okazaniem  miłosierdzia   naszym bliskim zmarłym. Szczególnym darem, jaki możemy ofiarować duszom w czyśćcu cierpiącym są Msze św. ofiarowane za nich oraz odpust zupełny. Decyzją papieża Franciszka, odpust zupełny możemy uzyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych przez cały listopad. Odpust ten uzyskujemy przez: modlitwę za zmarłych także w domu, bycie w stanie łaski uświecającej i w wolności od przywiązania do grzechu; przyjęcie Komunii św. (może być komunia duchowa); odmówienie Ojcze nasz i Wierzę oraz modlitwy w int. Ojca świętego.
  7. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można w dalszym ciągu składać kartki z imionami zmarłych polecanych w wypominkach, za których przez cały miesiąc listopad będziemy odmawiać Różaniec św. o godz. 17:30, a za polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę, przed ranną Mszą św. ok. godz. 7:40, a w II niedzielę miesiąca dodatkowo o 9.40.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy nowe wydanie Małego Gościa. Składamy serdecznie „BÓG ZAPŁAĆ!” za wszelkie ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszego kościoła.

Jan Dubas SDB, proboszcz