Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna – 21.05.2017 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj VI niedzielę wielkanocną. Trwamy w nowennie przed Uroczystością  Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych o godzinie 17.30.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę, przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe, w czasie których kościół modli się w poszczególnych dniach: w poniedziałek o urodzaje, we wtorek o błogosławieństwo i uświęcenie  ludzkiej pracy i w środę za głodujących.
  4. W środę 24 maja, w naszej parafii, Uroczystość ku czci MB Wspomożenia Wiernych. W piątek 26 maja Dzień Matki. Polecamy Bogu wszystkie Mamy. 
  5. W przyszłą niedzielę 28 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. 
  6. Przypominamy, że do przyszłej niedzieli trwają zapisy na wyjazd dziękczynny, za I Komunię Świętą w naszej parafii, do Wadowic, planowany na 11.06.2017.  
  7. Organizujemy, dla członków Żywego Różańca, wyjazd do Częstochowy na V Ogólnopolską  Pielgrzymkę Róż Różańcowych. Wyjazd 3 czerwca 2017 o godzinie 8.00 spod kościoła. Program pielgrzymki znajduje się w gablocie. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii.  
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  
  9. Dziękujemy naszym parafianom za pomoc w uporządkowaniu otoczenia naszego kościoła. W najbliższych tygodniach planujemy wyczyszczenie i zabezpieczenie rynien na naszym kościele oraz konserwację krzyża misyjnego. Za  wszelkie ofiary, pomoc składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Jan Dubas SDB, proboszcz