Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, którą rozpoczęliśmy Okres Wielkanocny. Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością, jako jeden dzień świąteczny. Przeżyjmy te dni świąteczne w gronie rodziny, przyjaciół, radując się i dając wszystkim świadectwo, że Pan nasz Jezus Chrystus Zmartwychwstał. O godz. 17:30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W pozostałe dni Nowennę będziemy przeżywać po Mszy św. wieczornej.
  2. Jutro 22 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny  – drugi dzień świąt.  Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.  Składka będzie przeznaczona na pomoc  dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.  Również jutro zgodnie z naszą tradycją, po Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy pojazdy.
  3. W dni Oktawy Wielkanocnej, obchodzi się jako Uroczystości Pańskie. W piątek nie obowiązuje post. W dniu 23 kwietnia szczególnie pamiętamy w modlitwie o Wojciechu Musiale oraz wszystkich solenizantkach i solenizantach tego tygodnia. Prosimy o błogosławieństwo Boże dla nich. Liturgicznie Uroczystość ku czci św. Wojciecha, ze względu na Oktawę Wielkanocy obchodzona będzie w tym roku we wtorek 30 kwietnia.
  4. Pragnę wyrazić gorące podziękowania: najpierw kapłanom za ich posługę w konfesjonale w okresie wielkopostnym i wszystkie podejmowane działania duszpasterskie, młodzieży i wspierającym je osobom, Służbie Liturgicznej, Dorosłym za adoracje w Triduum Paschalnym i udział w liturgii, P. Krzysztofowi, osobom z Akademii Sztuk Przeróżnych i innym osobom współpracującym z nimi, Paniom i Panom z Rady Parafialnej, Lektorom oraz wszystkim, którzy pomogli przygotować Ciemnicę i Grób Pański, oraz wszystkim, którzy pomogli nam w godnym przeżyciu tych świętych dni. Dziękujemy.
  5. W przyszłą niedzielę 28 kwietnia, nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać doroczną uroczystość odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Kazania w czasie Mszy św. będzie głosił Salezjanin,  Witold Majcher SDB z Krakowa, sumę odpustową odprawi o godz. 11:30 ks. Bogdan Nowak SDB, aktualnie Dyrektor i Proboszcz w Przemyślu  – obchodzący w tym roku jubileusz 25 lecia kapłaństwa, wraz z innymi Jubilatami i kapłanami z naszego Dekanatu.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. Za wszelkie ofiary złożone: na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu, na remonty prowadzone przy naszym kościele, za systematyczną pomoc, oraz życzliwość, wyrażamy serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ!”
  8. Drodzy Parafianie oraz wszyscy uczęszczający do naszej świątyni! Chrystus zmartwychwstał Alleluja! Zajaśniało nam światło nowego życia. Dobry Pasterz, który dla nas poniósł śmierć, wyszedł promienny z grobu. Niech żyjący Pan błogosławi naszej Ojczyźnie, naszym rodzinom i trudowi jaki podejmujemy każdego dnia. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych! Wesołego Alleluja!!!

Duszpasterze – Salezjanie

 

Jan Dubas SDB, proboszcz