Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – 11.02.2018 r. 
VI Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Chorych. O godzinie 15.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji chorych, połączona z sakramentem namaszczenia oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.  Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wszystkich chorych, mogących przybyć do naszego kościoła, a bliskich czy sąsiadów prosimy, aby pomogli chorym w spotkaniu się z Chrystusem w świątyni w tym dniu. Dzisiaj ze względu na nabożeństwo dla chorych nie będzie Nieszporów niedzielnych.
 2. Przypominamy, że w czasie ferii zimowych, świetlica działająca przy naszej parafii, zaprasza  dzieci na zajęcia od poniedziałku do piątku, w  godzinach od 10:00 do 14:00.
 3. W rozliczeniu podatkowym można wskazać na nr KRS 0000070179, podając cel szczegółowy platforma dźwigowa – Zasole. 1 % z podatku będzie cenną pomocą dla spełnienia naszych zamierzeń i okazaniem wrażliwości dla osób mających trudności z poruszaniem się. 18 lutego i 4 marca b.r. służymy pomocą w rozliczeniu PIT, po każdej mszy świętej, w salce pod kościołem. 
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Przypominamy o spotkaniach, katechezach prowadzonych przy naszym kościele we wtorki i piątki o 18.45 przez wspólnotę neokatechumenatu.
 6. W sobotę, 17 lutego, o godzinie 7.15 wyjedzie spod naszego kościoła pielgrzymka do sanktuarium w Miechowie, na cmentarz Rakowicki i do sanktuarium w Łagiewnikach.
 7. 14 lutego  – w Środę Popielcową  ROZPOCZYNAMY WIELKI POST oraz Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu i Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.  Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30, 10:00,  i 18:00.  Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W  tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.
 8. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci o 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17:30  – Droga Krzyżowa dla wszystkich.  Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali,  można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
 9. Dzisiaj w 2 niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na opłaty za media i remonty przy naszym kościele. Jutro rozpoczynamy remont głównego zasilania budynku. Dziękujemy naszym dobroczyńcom i polecamy ich w naszych modlitwach.

 

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu.  
 2. Dzisiaj również serdecznie zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem o godz. 17:15. Składka na Gorzkich Żalach będzie zbierana na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
 3. Trwają ferie dla dzieci i młodzieży. Od poniedziałku do piątku  zapraszamy dzieci od godziny 10.00 do 14.00 do Akademii Radości na zorganizowane dla nich zajęcia świetlicowe.
 4. W czwartek 22 lutego przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra, apostoła. W tym dniu polecamy nasze intencje przez przyczynę św. Jana Pawła II.  
 5. W piątek o 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Adoracja i Nowenna do Bożego Miłosierdzia z koronką do miłosierdzia Bożego, o godz. 17:30  – Droga Krzyżowa.  Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali,  można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
 6. Również w przyszłą niedzielę 25 lutego przypada Niedziela Misyjna z tej okazji gościć będziemy Salezjański Wolontariat Misyjny z Krakowa z ks. Janem Hańderkiem SDB.  Po Mszach św. będzie zorganizowana zbiórka do puszek jako pomoc Misjom prowadzonym przez Salezjanów na świecie.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  
 8. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.
 9.  W piątek 16 lutego br w godzinach rannych w Kielcach, zmarła śp. Kazimiera Zdolińska, mama ks. Sławomira Zdolińskiego. Informacje o pogrzebie podamy w najbliższym czasie. Polecamy zmarłą w naszych modlitwach.

Jan Dubas SDB, proboszcz