Ogłoszenia Duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła – 11.06.2017 r.

  1. Przeżywmy 11 niedzielę zwykłą. Dzisiaj modlimy się o kanonizację bł. ks. Józefa Kowalskiego SDB oraz o beatyfikację trzech innych salezjanów: ks. Ludwika Mroczka, ks. Karola Goldę i ks. Włodzimierza Szembeka; którzy 75 lat temu oddali życie w obozie w Auschwitz w obronie godności człowieka i miłości do Polski.
  2. Witamy w naszej Parafii chór „Dębnicki”, z Panią Dyrygent dr Joanną  Gutowska Kuźmicz. Chór kultywuje tradycje chóru założonego w dębnickiej parafii przez bł. kapłana męczennika Józefa Kowalskiego w 1938 roku.   Witamy na naszej uroczystości zasłużonego dla muzyki kościelnej w naszej Archidiecezji pana profesora Mieczysława Tuleję, wychowanka słynnej Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej w Przemyślu.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które w naszym kościele są odprawiane o godz. 17:30. Dziś nabożeństwo czerwcowe pragniemy połączyć z procesją eucharystyczną, dlatego rozpoczniemy to nabożeństwo o godzinie 17.15. Zapraszamy dzieci i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
  4. Trwa oktawa Bożego Ciała, w czasie której dziękujemy Bogu za Jego nieustanną obecność wśród nas pod postaciami eucharystycznymi. Procesję eucharystyczną przeżyjemy po zakończeniu oktawy, w piątek, 23  czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O  godz. 17:00 odmówimy koronkę do miłosierdzia Bożego, a następnie wyruszymy z procesją dookoła naszego kościoła. Po procesji zostaną pobłogosławione kwiaty, wianki i zioła. Msza św. po procesji, około godz. 18:00. Zapraszamy dzieci i dorosłych. W najbliższy piątek nie obowiązuje post.
  5. Dziękujemy wszystkim parafianom i innym uczestnikom pogrzebu salezjanina, naszego brata zakonnego Edmunda Mosia. W gazetce parafialnej zapisane zostały intencje zamówione za naszego współbrata.
  6. W liturgii w  środę, 20 czerwca wspominamy św. Alojzego Gonzagę, zakonnika. W sobotę 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. w modlitwach polecamy ks. Proboszcza Jana Dubasa, ks. Wikariusza Jana Gabrysia, wszystkie Solenizantki i Solenizantów, którym patronuje poprzednik Pana Jezusa.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała, pocztom sztandarowym, panom i paniom niosącym baldachim, feretrony, służbie liturgicznej, dzieciom pierwszo komunijnym (dziewczynkom i chłopcom) i dzieciom w bieli oraz w strojach ludowych. Szczególnie gorąco pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie pięknych ołtarzy na procesję Bożego Ciała, Radzie Parafialnej za zbiórkę ofiar i kierownictwo w tych przygotowaniach, oraz za złożone ofiary na kwiaty. 
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Małym Gościu”, znajduje się bezpłatny dodatek – najnowsza płyta Arki Noego. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Jan Dubas SDB, proboszcz