Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła –  19.11.2023 r.

Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 21 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
b) we wtorek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ksiądz Biskup Janusz Zimniak. Pamiętamy w modlitwie o osobie Biskupa Seniora,
c) w środę, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
d) w piątek, 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników narodu wietnamskiego: Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy. W tym dniu o godz. 17.15 – Nabożeństwo do MB. Wspomożenia Wiernych z odczytaniem próśb i podziękowań, a następnie Różaniec św. z wypominkami. Po mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Serdecznie zapraszamy.

1. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu obchodzony jest w diecezjach Światowy Dzień Młodzieży oraz przypada święto patronalne Akcji Katolickiej.

2. Trwają zapisy na wyjazd do Krakowa w sobotę 25 listopada na spektakl “Chciałaby dusza do raju”. Koszt 80 zł dla osób chcących skorzystać z transportu. Można również dojechać indywidualnie we własnym zakresie. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary i modlitwy w tym za ostatnie zbiórki na nowy krzyż na cmentarzu komunalnym – 890 zł oraz na Bliski Wschód z okazji XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – 750 zł.

4. Dzięki zaangażowaniu ks. Wikariusza Augustyna Szczerbińskiego, Pana Leona Krysztoforskiego i Pana Aleksandra Żurka zostały pięknie odmalowane dwie salki w podziemiach Kościoła, z których korzystają dzieci naszej świetlicy oraz ministranci. Serdecznie im za tę inicjatywę dziękujemy.
5. „Gościu Niedzielnym” z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. W najnowszym numerze Niedzieli: duchowe DNA Marka Kamińskiego, świadectwo śpiewaczki, która kryzys przekuła w szansę i historia chilijskiej świętej, dzięki której każdego roku tysiące ludzi wyprasza łaski.

Wiktor Szlęzak SDB, proboszcz