Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

  1. Przeżywmy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w tradycji nazywaną Pięćdziesiątnicą, lub Zielonymi Świętami. To Święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. Prosimy Boga aby oczyścił nasze serca ogniem Ducha Świętego i uczynił na swoją świątynią. Uroczystość  Zesłani Ducha Świętego, kończy w liturgii Kościoła okres wielkanocny. Dzisiaj również, za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” , przyjęcie Komunii Świętej, można zyskać  odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
  2. Serdecznie zapraszamy dziś na ostatnie nabożeństwo majowe ma godzinę 17.30. Nabożeństwa Czerwcowe, w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17:30.
  3. W poniedziałek 1 czerwca, w drugi dzień Zielonych Świąt, będziemy przeżywać Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30, 8.30 i 18:00. Z okazji Święta wszystkich dzieci – Dnia Dziecka, pamiętamy w modlitwie o wszystkich dzieciach.
  4. W środę, 3 czerwca – wspominamy św. męczenników  Karola Lwangę i jego towarzyszy.
  5. W czwartek, 4 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana
  6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piąte, I Sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek wracamy do odwiedzin chorych z naszych rodzin. Wracają również spowiedzi 15 minut przed każdą mszą świętą. W piątek spowiedź od godziny 16.30 , o 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Nowenna do Bożego Miłosierdzia o 17.30 litania do Serca Pana Jezusa.
  7. W sobotę, o 17.00 różaniec, a o 17.30 litania do Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej..

Jan Dubas SDB, proboszcz