Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj 18 niedzielę zwykłą a zarazem I niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem. Dziś można uzyskać odpust zupełny udzielony przez Kościół za przyczyną św. Franciszka z Asyżu „Porcjunkuli”. Po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. W czwartek, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o 6:30 i 18:00.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, w którym w szczególniejszy sposób modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I Piątek spowiedź od godziny 16.45. O godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu  i Nowenna do Bożego Miłosierdzia
  4. W sobotę, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, kapłana.
  5. W przyszłą niedzielę , 9 sierpnia – święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Uroczysta Msza święta odpustowa u Sióstr Karmelitanek o godz. 17.00 z udziałem Ks. Bpa Ordynariusza Romana Pindla.
  6. W naszej gazetce parafialnej, która w miesiącach wakacyjnych jest wydawana w pierwszą niedzielę miesiąca, są wypisanie intencje na miesiąc sierpień.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Między ołtarzem a sądem” – co oznacza nierozerwalność małżeństwa. W Niedzieli polecamy refleksję: „Zapowiedź z góry Tabor” oraz artykuł: „Polacy – naród pielgrzymów?
  8. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca taca tradycyjnie przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła . Zbliżamy się do końca remontu instalacji grzewczej.
  9. Za każdą więc pomoc, wspólną troskę o naszą świątynię i ofiary, składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Jan Dubas SDB, proboszcz