Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj 28 niedzielę zwykłą. Jak to było zapowiedziane, dzisiaj także w całej Polsce obchodzimy w Kościele XVIII „Dzień Papieski” pod hasłem „Jan Paweł II – Promieniowanie ojcostwa”, oraz mamy możliwość udzielenia pomocy  dzieciom i młodzieży, pochodzącym z ubogich rodzin, przez dar złożony do puszek.
 2. Serdecznie zapraszamy na  Nabożeństwo Różańcowe, które w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17:30.
 3. W poniedziałek, 15 października przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła.
 4. We wtorek, 16 października wspominamy św. Jadwigę Śląską i 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły, Polaka na papieża, którego dziś czcimy jako apostoła Bożego Miłosierdzia św.  Jana Pawła II.     
 5. W środę, 17 października. przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 6. W czwartek, 18 października przypada święto św. Łukasza, ewangelisty.
 7. W piątek o godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i Nowenna do Bożego Miłosierdzia oraz Nabożeństwo Różańcowe.
 8. W sobotę, 20 października – św. Jana Kantego, kapłana i patrona naszej diecezji.
 9. W przyszłą niedzielę, 21 października przypada również Światowy Dzień Misyjny, którym rozpoczniemy Tydzień modlitw w intencji Misji. W przyszłą niedzielę w przededniu wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II gościł będzie w naszej wspólnocie artysta muzyk Artur Thomas. Szczegóły występu znajdują się na plakacie wywieszonym przed kościołem.
 10.  W zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać kartki z imionami zmarłych polecanych w wypominkach.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 11.  Od pierwszej niedzieli października  b.r. obowiązują w naszym mieście nowe zasady organizowania pochówku naszych zmarłych. Po uzyskaniu aktu zgonu z USC, rozpoczynamy załatwianie spraw związanych z pożegnaniem zmarłych, od kancelarii parafialnych, właściwych dla miejsca z którego pochodzili nasi bliscy zmarli.
 12.  Rozpoczęliśmy prace przy realizacji podjazdu do kancelarii, a w przyszłym roku do kościoła. Składamy serdecznie „BÓG ZAPŁAĆ!” wszystkim, którzy szczególnie w każdą drugą niedzielę miesiąca, wspierają nas swymi ofiarami i pomocą.

Jan Dubas SDB, proboszcz