Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Zwykła –  05.02.2023 r.

Dzisiaj przeżywamy 5 Niedzielę okresu zwykłego i zarazem 1 niedzielę miesiąca. Na zakończenie każdej mszy świętej, modlimy się przed Najświętszym Sakramentem w intencjach kościoła i naszych osobistych.
1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 6 lutego – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy,
b) w piątek, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
c) w sobotę, 11 lutego – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Na mszy św. o godz. 10.00 zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia chorych oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich chorych mogących przybyć do naszego Kościoła, a bliskich czy sąsiadów prosimy, aby pomogli chorym w tym spotkaniu się z Chrystusem.

W najnowszym numerze Niedzieli możemy przeczytać m.in. o świadectwie nawróconej modelki, cudzie uzdrowienia za sprawą amerykańskiej świętej.
Gość Niedzielny poleca artykuł: o różnych formach życia konsekrowanego.
Składamy gorące podziękowanie panom za pomoc w posprzątaniu naszego kościoła po bożonarodzeniowych dekoracjach. za wszelką pomoc, troskę o naszą świątynię, kwiaty i za ofiary, wyrażamy serdecznie Bóg zapłać

Wiktor Szlęzak SDB, proboszcz