Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022 r.

Dziś przeżywamy XXVI Niedzielę okresu zwykłego.
1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,
b) w środę, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
c) w czwartek, 29 września – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
d) w piątek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
e) w sobotę, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca i rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane o godz. 17.30
2. Młodzież z klas 8-mych przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2023 będzie miała spotkanie organizacyjne w niedzielę 2 października po mszy świętej o godzinie 10:00 w salce na dole kościoła.
3. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klas trzecich, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej, będzie w poniedziałek 3 października po mszy świętej wieczornej o godzinie 19.00 w salce pod kościołem.
4. W dniach od 28 – 30 września br. odbędzie się w naszej parafii wizytacja ks. Inspektora dra Marcina Kaznowskiego.
5. Co roku 28 września o godzinie 15:00 w rocznicę beatyfikacji błogosławionego Michała Sopoćki, spowiednika świętej Siostry Faustyny, czciciela Bożego Miłosierdzia spotykają się ludzie na chodnikach, rogach ulic i placach miast, by uczcić Godzinę Miłosierdzia. W najbliższą środę zapraszamy na godzinę 15:00 do parku między ulicą Więźniów Oświęcimia, a ulicą Obozową do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.
6. W przyszły czwartek 29 września o godz. 18.30 zapraszamy do kościoła pw. Św. Maksymiliana Męczennika na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne pod przewodnictwem Ojca Józefa Witka – Franciszkanina z Pińczowa, znanego w całej Polsce egzorcysty i charyzmatyka.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Tygodnika “Niedziela” i “Gość Niedzielny”.
Za wszelkie ofiary i modlitwy składamy serdeczne “Bóg zapłać”.

Wiktor Szlęzak SDB, proboszcz