Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – Sierpień 2017 r. 

 

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Przemienienia Pańskiego, a zarazem I niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem. Po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. W czasie wakacyjnym nie ma nieszporów.
2. 6 sierpnia w godzinach wieczornych, przybędzie do naszej parafii  XXVI Pielgrzymka Diecezji Bielsko –Żywieckiej. W imieniu pielgrzymów wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim osobom naszej parafii, które jak co roku,  przychodzą do kościoła, aby powitać pielgrzymów i zapraszają ich na nocleg do swoich domów.
3. W każdy piątek o godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
4. W dniach 9 do 10 września organizujemy wyjazd pielgrzymkowy do Torunia. W programie: nawiedzenie sanktuarium MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji  i św. Jana Pawła II, modlitwa w miejscowości Górsk gdzie uprowadzono bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, zwiedzanie Torunia. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 170 zł, w tym przejazd, nocleg, śniadanie. Zapisy w zakrystii po mszy świętej do 3 września b.r.  Szczegółowy program znajduje się w gazetce parafialnej.
5. W niedzielę 13 sierpnia, taca tradycyjnie przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła . Zakupiliśmy 26 lipca b.r. połowę potrzebnego opału na sezon grzewczy. W części musieliśmy pożyczyć pieniądze na ten zakup. Przekazaliśmy MIVA Polska – ofiarę zebraną na pojazdy dla misjonarzy z ubiegłej niedzieli, w kwocie 640 zł. Została odnowiona zabytkowa monstrancja, którą obecnie używamy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Trwa gromadzenie dokumentacji dotyczącej windy w naszym kościele. Dziękujemy darczyńcom za ofiary złożone na ten cel.  Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom naszej parafii i polecamy ich w naszych modlitwach.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W środę 9 sierpnia b.r. przypada Święto oraz 75 rocznica męczeńskiej śmierci świętej Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy. W tym dniu mszę świętą o godzinie 17.00 w kościele Sióstr Karmelitanek odprawi ks. bp. Piotr Greger.
7. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej prowadzi 9. edycję ogólnopolskiej akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Celem akcji jest przygotowanie wyprawki szkolnej dzieciom z rodzin o najniższym statusie materialnym. Chętni wierni zabierają z parafii pusty plecak i sami wypełniają go przyborami szkolnymi, Wypełniony, po tygodniu, przynoszą do parafii, aby obdarować nim wskazane przez parafię dziecko. Osoby które chcą wziąć udział w tej akcji prosimy o zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii do 15 sierpnia b.r. włącznie.
8. W poniedziałek 14 sierpnia przypada Uroczystość św. Maksymiliana Kolbe, patrona nasze diecezji. Uroczysta Msza św. na terenie obozu Auschwitz, której będzie przewodniczył Ks. Bp Piotr Greger, zostanie odprawiona o godz. 10:30.
9. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele, jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie owoców, ziół i warzyw. W tym dniu przypada także Uroczystość odpustowa w Parafii Wniebowzięcia Matki Bożej. Przypominamy o chrześcijańskim obowiązku uczestniczenia w tak wielką i piękną  uroczystość we Mszy świętej.
10. W czwartek 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka, kapłana.
11. W poniedziałek, 21 sierpnia przypada  wspomnienie św. Piusa X, papieża. 22 sierpnia wspomnienie NMP, Królowej, W czwartek 24 sierpnia b.r. Święto św. Bartłomieja, Apostoła. W tym dniu o 17.30 w ramach nabożeństwa do Wspomożycielki Wiernych odczytamy prośby i podziękowania za przyczyną Maryi. W czasie mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rozwoju  Radia Maryja i Telewizji Trwam. W sobotę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu dodatkowa msza święta o godzinie 8.00.
12. Przygotowana jest nowa książka intencji na rok 2018. Osoby, które mają ważne jubileusze w przyszłym roku lub inne oczekiwane intencje, prosimy o wcześniejsze rezerwowane terminów.
13. W poniedziałek, 28 sierpnia  przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek 29 września wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W piątek 1 września wspominamy bł. Bronisławę, dziewicę.
14. Informujemy już dzisiaj, że w sobotę, 16 września  będzie miała miejsce  Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie zgromadzimy się pod przewodnictwem naszego ks. Biskupa Ordynariusza. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd rodzin i wszystkich chętnych  do Kalwarii Zebrzydowskiej.   Wyjazd będzie 16 września spod naszego kościoła o godz. 7:00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii po Mszach św. 
15. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego odbędzie się 4 września 2017. Zapraszamy wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej  w niedzielę 3 września na msze świętą o godzinie 10.00, aby prosić Pana Jezusa o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku Szkolnym. 

Jan Dubas SDB, proboszcz