Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019 r.

 1. W nawiązaniu do oświadczenia Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski „W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Dlatego zgodnie z decyzją księży biskupów – obecnych na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – podejmujemy modlitwę przebłagalną wobec Boga za popełnione świętokradztwa”. W dniu dzisiejszym, tj. w  niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej śpiewamy suplikację +Święty Boże, Święty Mocny…+” i modlimy się za naszą Ojczyznę i Kościoł.
 2. Przeżywmy 12 niedzielę zwykłą. Serdecznie zapraszamy w tym ostatnim tygodniu miesiąca czerwca, na Nabożeństwa Czerwcowe o godz. 17:30 połączone do piątku włącznie z procesją Eucharystyczną.
 3. W poniedziałek, 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Proboszcz Jan Dubas i Jan Gabryś, wikariusz naszej parafii. Życząc Solenizantom codziennej Bożej opieki  w życiu kapłańskim i zakonnym, pamiętajmy o kapłanach w naszej modlitwie. O 17:30 na Nabożeństwie Czerwcowym, odczytane zostaną prośby zanoszone przez wstawiennictwo NMP Wspomożenia Wiernych, które można składać przy obrazie Matki Bożej. W tym dniu modlimy się w intencji mediów katolickich, a szczególnie Radia Maryja i TV Trwam.
 4. W piątek, 28 czerwca –Uroczystość ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  O 17:00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia i o 17:30 Nabożeństwo Czerwcowe połączone z procesją Eucharystyczną.
 5. W minionym tygodniu zakończył się rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży. Życzymy wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych wakacji. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, katechetom, którzy przez cały rok podejmowali trud i wysiłek, troskę o dobro dzieci i młodzieży. Nie zapominajmy w czasie wakacyjnym o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy świętej i częstej Komunii świętej.
 6. W sobotę, 29 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu składka jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30, 8:00 i 18:00.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. Do 15 lipca b.r (włącznie) zbierane są w zakrystii – zapisy na pielgrzymkę diecezjalną do Koszyc w związku z uroczystościami ku czci św. Melchiora Grodzieckiego. Termin pielgrzymki od 12 do 13 października 2019. Z tyłu kościoła znajduje się informacja dla zainteresowanych osób. Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
 9. W gablotkach są wywieszone plakaty i informacje dotyczące wydarzeń organizowanych w czasie wakacyjnym w naszym mieście: letnich koncertów organowych w Oświęcimiu, Triduum przed uroczystością MB Szkaplerznej i inne.
 10. W przyszłą niedzielę przypada ostatni dzień miesiąca, zakończenie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także wspomnienie św. Jana Bosko. W naszej parafii gościć będziemy O. Roberta Dziudę , franciszkanina z Harmęż, który wygłosi Słowo Boże i po Mszy świętej można będzie złożyć ofiarę na budowę sal konferencyjnej przy klasztorze Ojców Franciszkanów, dla przybywających tam pielgrzymów. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcą wesprzeć to dzieło.
 11. Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Wyrażamy podziękowanie parafianom za liczny udział w procesji. Za wszelkie ofiary i pomoc składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Jan Dubas SDB, proboszcz