Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła – 30.01.2022 r.

  1. Rozpoczynamy dziś nasze parafialne dziękczynienie za świadectwo życia wiarą, jakie nam pozostawił św. Jan Bosko – patron Rodziny Salezjańskiej, dzieci i młodzieży oraz naszego miasta Oświęcimia. Zapraszamy na nieszpory odprawiane o godzinie 17.30. Witamy w naszej parafii salezjanina ks. Mirosława Pieprzycę, który dziś głosi dla nas Słowo Boże.
  2. W poniedziałek 31 stycznia w naszym Mieście obchodzimy Uroczystość ku czci św. Jana Bosko – patrona naszego miasta. O godzinie 18.00 modlimy się za naszą parafię i za wszystkie wspólnoty działające w naszej parafii.
  3. W środę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu modlimy się w intencji osób zakonnych, a taca przeznaczona jest na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. W tym dniu będzie dodatkowa msza święta o godzinie 8.30. Po każdej mszy św. będzie poświęcenie świec. W czwartek 3 lutego wspominamy św. Błażeja. Po mszach świętych udzielimy błogosławieństwa i odmówimy modlitwę o uwolnienie od chorób gardła. W sobotę 5 lutego wspominamy św. Agatę.
  • W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania z naszej parafii od szczególnej służby Bożej oraz w intencji Służby Liturgicznej. W piątek zawierzamy Sercu Pana Jezusa intencje Kościoła i nasze osobiste. O godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do Miłosierdzia Bożego. W I Sobotę o godzinie 17.30 odmówimy różaniec przebłagalny za grzechy nasze i świata.
  1. W piątek 4 lutego, o godz. 17:00 zapraszamy na adorację i Nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela polecamy refleksje dotyczące poszukiwania sposobów ożywiania wiary wśród młodzieży. W Gościu Niedzielnym poruszony został temat: Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem”.

Msza z błogosławieństwem kolędowym:

Data Godzina Zapraszamy parafian z ulic:
30.01.2022 11.30 z ul. Legionów, Żołnierzy Września, Ostatni Etap, Skośna, Kolbego

 

Dziękujemy naszym drogim parafianom za udział w mszach świętych o błogosławieństwo Boże w nowym roku, za wiele życzliwości jakiej doświadczamy i za złożone ofiary na rzecz naszej parafii. Polecamy w modlitwie naszych dobroczyńców.

Jan Dubas SDB, proboszcz