Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020 r.

  1. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Mirosław Płonka. Drogiemu solenizantowi życzymy codziennej Bożej opieki, daru zdrowia, polecamy Go w naszych modlitwach przez przyczynę MB Wspomożycielki Wiernych. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30. Dziś obchodzony jest również dzień Żołnierzy Niezłomnych. Wspominamy patrona naszego Osiedla Witolda Pileckiego i modlimy się za naszą Ojczyznę Polskę.
  2. W poniedziałek, 24 lutego Wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. W tym dniu o godz. 17:00,  spotkanie członków Koła Przyjaciół Radia Maryja.  O godz. 17:30  – Nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do NMP Wspomożenia Wiernych. Indywidualne prośby  –  można składać przy obrazie Matki Bożej.
  3. Rozpoczynamy czas nabożeństwa czterdziestogodzinnego poprzedzającego okres wielkiego postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w naszym kościele dziś od 12.30 do 17.15. W poniedziałek i wtorek od 7.00 do 17.45. Zapraszamy do przychodzenia do kościoła na adorację.
  4. W środę popielcową 26 lutego b.r. rozpoczynamy okres wielkiego postu
  5. W piątek, 28 lutego, rozpoczynamy nabożeństwa wielkiego postu. O godzinie 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00 adoracja oraz Nowenna do Bożego Miłosierdzia, o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa z rozważaniami ogólnymi. W niedzielę 1 marca o godzinie 17.00 rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali. Rozważania poprowadzi ks. Mirosław Płonka. Rekolekcje Wielkopostne wygłosi w naszej parafii ks. Bogusław Zawada. Rekolekcje rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu t.j. 22 marca. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Łagiewnik, która będzie tydzień przed rekolekcjami czyli 14.03.2020. Zapisy w zakrystii.
  6. W sobotę 29 lutego b.r. jest ostatni dzień miesiąca, w którym wspominamy św. Jana Bosko, wychowawcę dzieci i młodzieży. O godz. 18:00 modlimy się w intencji SSW, ofiarodawców i  wszystkich grup parafialnych. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Po Mszach św. ucałowanie relikwii św. Jana Bosko.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o trwających przygotowaniach do montażu windy w naszej parafii. Bezcenną pomocą w tej kwestii jest 1 % przekazany na KRS 0000070179 z dopiskiem WINDA- Zasole. 1 marca br. będą osoby z naszej parafii służyły pomocą w rozliczeniu deklaracji Z tyłu kościoła jest ulotka z podanymi danymi potrzebnymi do odpisu. Dziękujemy za każdą pomoc.
  8. Przyszła niedziela to I Niedziela Wielkiego Postu i jest to także I niedzielą miesiąca marca. Po Mszy św. o godz. 8:00 Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  9. Wizytacja kanoniczna ks. bp Ordynariusza, a także Bierzmowanie w naszej parafii będzie w dniach od 13 do 15 listopada 2020. W prezbiterium zamontowane zostały barierki dla osób starszych i kontuzjowanych. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za wszelką pomoc i ofiary.

Jan Dubas SDB, proboszcz