Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.

  1. Przeżywmy 12 niedzielę zwykłą. Witamy w naszej parafii, ks. Edwarda Mazgaja, prob. parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże i wspieramy ofiarami do puszek budowę ogrodzenia wokół cmentarza parafialnego. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.
  2. W sobotę z rąk ks. Bp. Piotra Gregera 15 osób z młodzieży, która przygotowywała się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania , otrzymało dary Ducha Świętego. Pamiętamy o nich w naszej modlitwie.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które są odprawiane o godz. 17:30.
  4. We wtorek, 22 czerwca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
  5. W czwartek, 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Proboszcz. W tym dniu o godzinie 18.00 w naszym kościele parafialnym odprawi mszę Jubileuszową z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich, ks. Andrzej Policht. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz osobom przeżywającym swoje Jubileusze życzymy wszelkich łask Bożych, dobrego zdrowia, i opieki św. patronów, pamiętajmy o Nich w naszej modlitwie. W tym dniu, o 17.30, na zakończenie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawimy nowennę do MB Wspomożenia Wiernych z odczytaniem próśb i podziękowań. Na mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji mediów katolickich, a szczególnie Radia Maryja i TV Trwam.
  6. W piątek o godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwo Czerwcowe. W tym dniu, a jest to ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców do udziału we mszy świętej wieczornej, aby podziękować Bogu, za ten wyjątkowy i nie łatwy rok szkolny. Powierzamy również Bożej opiece, nas i naszych bliskich na czas wakacji. Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym, ministrantom, lektorom, młodzieżowemu zespołowi muzycznemu, wspólnotom dorosłych za spotkania i całoroczne zaangażowanie w życie parafii.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Za dar modlitwy i ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Jan Dubas SDB, proboszcz