Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022 r.

  1. Przeżywmy 12 niedzielę zwykłą. Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe, połączone z procesją Eucharystyczną wokół kościoła na godzinę 17:30.
  2. W czasie oktawy Bożego Ciała serdecznie zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne, z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz z procesją dookoła naszego kościoła o godz. 17:30. Procesje będą codziennie do zakończenia oktawy, w czwartek, 23 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, oraz w piątek 24 czerwca w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, t.j. 24.06 po Mszy św. godz. 18:00 będzie poświęcenie ziół i kwiatów. W sobotę 25 czerwca wspominamy Niepokalane Serce Maryi.
  3. We wtorek, 22 czerwca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
  4. W piątek, 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Proboszcz.
  5. W piątek o godzinie 17.00, na zakończenie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawimy nowennę do MB Wspomożenia Wiernych z odczytaniem próśb i podziękowań, a następnie koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji mediów katolickich, a szczególnie Radia Maryja i TV Trwam.
  6. W piątek jest to ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców do udziału we mszy świętej wieczornej, aby podziękować Bogu, za ten rok szkolny. Powierzamy również Bożej opiece, nas i naszych bliskich prosząc o bezpieczny czas wakacji. Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym, ministrantom, lektorom, młodzieżowemu zespołowi muzycznemu, wspólnotom dorosłych za spotkania i całoroczne zaangażowanie w życie parafii. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w przygotowania organizacyjne Uroczystości Bożego Ciała, oraz osobom zaangażowanym w czasie mszy świętej w parafii p.w. św. Józefa i procesji w dniu Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego uroczystego wyznania wiary w obecność Pana Jezusa pośród nas.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Za dar modlitwy i ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Jan Dubas SDB, proboszcz