Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

III Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018 r.

  1. Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkanocną- Biblijną, która otwiera Tydzień Biblijny w Polsce. Zmartwychwstały Pan Jezus zaprasza nas do stołu Słowa i Eucharystii, aby umocnić naszą wiarę w Jego paschalne zwycięstwo.
  2. W dniu dzisiejszym na mszy świętej o godzinie 11.30 Dziękujemy wraz z ks. Jubilatem Aleksandrem Karkoszką za 60 lat Jego posługi kapłańskiej. Obejmujemy naszą modlitwa drogiego nam ks. Jubilata.
  3. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w Harmężach odbywać się będą  XVII Dni Kolbiańskie. W sobotę o 20.00 w kościele w Harmężach świadectwo o swoim spotkaniu z Jezusem da Jan Budziaszek, muzyk i perkusista zespołu Skaldowie. Szczegóły znajdują się na plakacie przed kościołem. W gablocie przed kościołem znajduje się szczegółowa informacja o Dniu otwartym w szkole salezjańskiej w Oświęcimiu (27.04.2018 – piątek).
  4. W przyszłą niedzielę – 22 kwietnia, przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczyna się tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. 
  5. Zbliża się czas I Komunii Świętej dla dzieci z naszej parafii. Już w najbliższy piątek, 20 kwietnia, o godz. 16:00  próba przed I Spowiedzią, a w sobotę o godzinie 9.00 Spowiedź święta dla dzieci z klas III. 
  6. W czwartek 19 kwietnia o godzinie 17.00 zapraszamy na adorację przed Najświętszym Sakramentem. W III Piątek miesiąca, 20 kwietnia o 17.00 modlimy się o łaskę miłosierdzia dla świata. Prośby i własne intencje można składać przy obrazie Jezusa Miłosiernego lub przy obrazie MB Wspomożenia Wiernych.
  7. Dziś o godz. 15:00, w godzinie Miłosierdzia  gromadzimy się w naszym kościele wokół Pana Jezusa obecnego wśród nas w Słowie Bożym. O godzinie 15.00 zostanie odprawione Nabożeństwo  Biblijne, a o godzinie 15.30 na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia będzie możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem ok. godz. 16:00.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś po każdej Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszek na Radio Diecezjalne – Anioł Beskidów. Za tydzień rodzice chorego dziecka, Weroniki zwrócą się do nas z apelem. Szczegóły znajdują się w gazetce.
  9. Dziękujemy serdecznie  wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej uroczystości: jubileuszu ks. Aleksandra Karkoszki SDB. Dziękujemy naszym parafianom oraz gościom: chórowi z Mysłowic. Niech Ojciec Miłosierny obdarzy was licznymi łaskami na każdy dzień.

 

Jan Dubas SDB, proboszcz