Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie – 22.10.2017 r. 

 1. Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Misja w centrum wiary chrześcijańskiej”. Wszyscy jesteśmy misjonarzami Chrystusa i wspieramy misje modlitwą, cierpieniem, a także, darami serca – przypomina nam o tym dziś papież Franciszek.  Po Mszach świętych można, przy wyjściu z kościoła złożyć ofiarę na misje.
 2. W przyszłą niedzielę 29 października obchodzimy Uroczystość: Rocznicy poświęcenia naszego kościoła. W tym dniu na mszy świętej o godzinie 11.30o; ks. Wojciech Musiał, ks. Krzysztof Matuszewski i ks. Artur Siewarga podziękują Bogu za 25 lat służby kapłańskiej.
 3. We wtorek, z racji 24 dnia miesiąca  o 17:30 , odczytanie  próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo MB Wspomożenia Wiernych, a potem  Różaniec. Kartki z prośbami składamy przy obrazie MB Wspomożenia Wiernych.
 4. Dziś, w liturgiczne wspomnienie naszego wielkiego rodaka, św. Jana Pawła II, dziękujemy za Jego świadectwo wiary, słowa i  opiekę duchową jaką nad nami roztacza. Zapraszamy w środę 25 października po mszy świętej wieczornej na Biesiadę poświęconą – Janowi Pawłowi II i wszystkim sprawom umacniającym nasze rodziny.
 5. Do środy 25 października b.r. przyjmujemy w salce makulaturę, którą przekażemy w tym tygodniu Braciom Albertynom i ich podopiecznym z Bulowic.
 6. W piątek 27 października, w naszej wspólnocie parafialnej i w Domu Zakonnym, gościć będziemy ks. Radcę Generalnego z Rzymu ks. Tadeusza Rozmusa.   
 7. Dziękujemy za podpisy złożone pod wnioskiem popierającym uchwalenie ustawy broniącej życie dzieci  poczętych a naznaczonych groźbą choroby. 
 8. Zapraszamy codziennie o godzinie 17.30 na przedostatni tydzień z październikowymi Nabożeństwami Różańcowymi.  
 9. W sobotę 28 października przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 10. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać kartki z imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w wypominkach listopadowych / w listopadzie każdego dnia Różaniec/  i rocznych / przez cały rok, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8:00/. Kartki na wypominki są wystawione przy wyjściu z kościoła.
 11. Zapraszamy w sobotę 28 października, na godziną  10.00,  do sali pod kościołem, dzieci z klas III i IV na próbę śpiewu przed uroczystościami I Komunii i rocznicy I Komunii.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Źródło” polecamy artykuł: „Polska opleciona różańcem”. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o miejscu w Stanach Zjednoczonych,  gdzie narodziła się naprotechnologia – nadzieja dla małżeństw oczekujących narodzenia potomstwa. W „Niedzieli” polecamy artykuł o uchwaleniu przez Sejm RP Dnia Praw Rodziny. Dzień podkreślający rolę rodziny dla przyszłości naszego społeczeństwa po raz pierwszy obchodzimy w dniu dzisiejszym, gdy wspominamy św. Jana Pawła II, Apostoła Rodzin.      
 13. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wspierają nas modlitwą i ofiarami. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki MB Wspomożycielki Wiernych.

Jan Dubas SDB, proboszcz