Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 

II Niedziela Adwentu – 08.12.2019 r.

 1. W tym roku w II Niedzielę Adwentu przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na zakończenie mszy o godzinie 11.30 będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach „Godziny Łaski” do godziny 13.00. Dzisiaj o godz. 17:30, serdecznie zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie . Modlimy się także za Kościół na wschodzie, znajdujący się w trudnej sytuacji, który będziemy chcieli wspomóc, w przyszłą niedzielę, składając ofiary do puszek.
 2. Dziś po mszy świętej o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a na dole w oratorium spotkanie dla młodzieży w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 3. Rozpoczęliśmy już drugi tydzień Adwentu. Serdeczne zapraszamy na Roraty, które w naszym kościele są odprawiane, o godz. 6:30 rano, a w piątki o godzinie 18.00.
 4. Jeżeli do kogoś nie dotarli członkowie Rady Parafialnej z opłatkami wigilijnymi, to będzie się można jeszcze w nie zaopatrzyć w naszym kościele, po Mszach św. w zakrystii.
 5. Włączając się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas, świece wigilijne, można nabyć po każdej Mszy św. w zakrystii. Zebrane ofiary za świece, jako wyraz naszej solidarności z ubogimi, zostaną przekazanie do Caritas w Bielsku.
 6. W piątek 13 grudnia, przypada wspomnienie św. Łucji. O godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 7. W sobotę 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża.
 8. Jak co roku, w naszej parafii można ofiarować dary żywnościowe dla potrzebujących, które składamy przed obrazem Miłosierdzia Bożego w przedsionku kościoła lub w kancelarii parafialnej. Będą one sukcesywnie przekazywane najbardziej potrzebującym osobom.
 9. Od wczoraj, przez cały tydzień, po Mszach św., wieczornych będzie można zobaczyć wystawę bożonarodzeniową, zorganizowana przez: Akademię Sztuk Przeróżnych działającą przy  naszej parafii oraz zaprzyjaźnionych gości.
 10. W sobotę 14 grudnia b.r. w sanktuarium MBWW odbędzie się kolejne Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania. Program znajduje się na plakacie wywieszonym w gablocie.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. Taca w dzisiejszą niedzielę, jak to było zapowiedziane, jest przeznaczona na prace związane z remontem ogrzewania oraz na opłaty za energię elektryczną i gaz. Za wszelkie ofiary i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”

Jan Dubas SDB, proboszcz