Wielka Pokuta na Jasnej Górze za wszystkie grzechy popełnione w Polsce

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Solo Dios Basta która powstała w czerwcu 2015 z inicjatywy Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza, świeckich ewangelizatorów, rekolekcjonistów i filmowców. Celem modlitwy jest poruszenie serc Polaków i modlitwa przebłagalna za grzechy narodowe. Chodzi szczególnie o aborcję, pijaństwo czy zawiść. W całodniowej modlitwie pokutnej weźmie udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Program:

Życie człowieka to ciągła walka duchowa. Bierzemy w niej udział wszyscy. Cywilizacja chrześcijańska podkreśla że życie jest darem od Boga. Współczesne prądy społeczne akcentują życie praktyczne bez Boga, proponując manipulowanie zasadami życia określane jako cywilizacja śmierci. Te wydarzenia nie omijają również Polski. Obywatel naszego kraju są głęboko podzieleni. Wiele jest w nas zniechęcenia, złości, zawiści, zazdrości i nieczystości. Jest coraz więcej rodzin poranionych. Wzrasta liczba rozwodów. Wielu ludzi żyje w lęku, depresji i niepewności.

Często są to konsekwencje grzechów, zarówno osobistych, jak i społecznych. Nasze grzeszne postawy skutkują poważnymi konsekwencjami, których sami nie jesteśmy w stanie rozwiązać. Dlatego potrzebujemy Bożej interwencji, potrzebujemy Bożego Miłosierdzia.

Z tego powodu, w szczególnym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, w kontekście Jubileuszu Chrztu Polski będziemy przeżywali na Jasnej Górze wydarzenie zwane Dniem Wielkiej Pokuty – 15 października 2016 roku.

Antonello Cadeddu i Henrique Porcu, ks. Piotr Glas i JE ks. abp. Stanisław Gądecki czyli Wielka Pokuta na Jasnej Górze za wszystkie grzechy popełnione w Polsce

Patronat duchowy wydarzenia: Teresa Wielka, błogosławiony Jerzy Popiełuszko, Święty Maksymilian Kolbę, Święty Wojciech, Święty Jan Paweł II, Święta Siostra Faustyna, sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, błogosławiona Rozalia Celakówna

Spotkanie poprowadzą ojcowie Antonello Cadeddu i Henrique Porcu misjonarze z Brazylii oraz ks. Piotr Glas Egzorcysta z Anglii.

Homilie wygłosi Jego Ekscelencja ks. abp. Stanisław Gądecki.

Program

Zaczynamy 15 października o godzinie 11:00.
11:00 – 13: 30 – dwie konferencje ojców Antonello i Henrique
13:30 – 15:00 – przerwa na obiad
15:00 – 16:00 – koronka oraz konferencja ks. Piotra Glasa.
16:00 – 17:30 – Msza Święta
17:45 – 19:30 – część pokutna ze świadectwami modlitwą i adoracją

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Solo Dios Basta która powstała w czerwcu 2015 z inicjatywy Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza, świeckich ewangelizatorów, rekolekcjonistów i filmowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *