Peregrynacja Czarnej Madonny na Zasolu

Peregrynacja kopii cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Domu Zakonnym Salezjanów w Oświęcimiu na Zasolu. 20 października 2016

W Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży przybywa do Wspólnoty zakonnej Salezjanów w Oświęcimiu na Zasolu i do parafii Miłosierdzia Bożego, obraz wykonany na polecenie sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Obraz ten wędruje po wszystkich wspólnotach zakonnych w całej Polsce przypominając o licznych charyzmatach jakie rozwijają się w polskim Kościele od czasów Chrztu Mieszka. Wokół zakonów prężnie organizuje się społeczność wiernych, którzy pomagają w różnych dziełach kościelnych, a jednocześnie rozwijają swoją duchowość.

W tym roku w Uroczystość MB Częstochowskiej uroczyście w całej Polsce odnowione zostały przysięgi złożone Bogu przez przyczynę naszej Matki Królowej Polski. W tym tygodniu w czwartek Matka Jezusa przybywa do naszej parafii. Spogląda z miłością i zrozumieniem na nasze losy i zachęca nas do zadania sobie uczciwego pytania o naszą wierność Chrystusowi, cierpi widząc brak dialogu i chęci pojednania. Ta chwila to również wielka modlitwa za kapłanów i osoby zakonne, które odgrywają ważną rolę w życiu Kościoła, a które narażone są na wiele niebezpieczeństw.

W sobotę 15 października na Jasnej Górze padły słowa modlitwy przebłagalnej. Nie wszystko nam się w życiu udaje i nie zawsze postępujemy jak trzeba. Jezus był z pewnością podobny do swej Matki. W jej twarzy można dostrzec Jego rysy. Przyjdźcie do mnie wszyscy którzy utrudzeni jesteście, a ja was pokrzepię.

Przyjdźmy na spotkanie z Maryją i Jezusem. Pozwólmy, aby Pan przemówił do naszych serc. Niech nasza przyszłość będzie przylgnięciem do Jezusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Maryja szuka z nami Jezusa. Ona wspiera nas abyśmy nie zwątpili, nie zdradzili. Dodaje nam otuchy – zróbcie wszystko cokolwiek wam powie. Jej matczyna opieka uczy nas jak chronić siebie i innych od zła, obojętności, biernego dryfowania w życiu, zwątpienia, powierzchownego poszukiwania namiastek szczęścia.

Dziś Maryja zaprasza nas do modlitwy za kapłanów, aby trwali przy Jezusie. Ona spogląda na Kapłanów jako Matka Kościoła, by nie zamykając oczu na prawdę, życie kapłanów i osób konsekrowanych było wolne od pustych frazesów i niespełnionych obietnic.

Bądźmy na modlitwie razem. Matka Jezusa jest naszą pomocą. Przybywa do nas by być z nami. Chce chronić nas od burz i niepokojów, aby każdy z nas wyruszył z nową nadzieją z Dobrą Nowiną  o Jezusie, jedynym Zbawicielu człowieka.

Program Nawiedzenia

20.10.2016 Czwartek

17.15 Przybycie obrazu Czarnej Madonny

17.30 Różaniec

18.00 Eucharystia

19.00 Czuwanie modlitewne   / prowadzą Salezjanie Współpracownicy/

19.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu „Ja wiem w kogo ja wierzę”

20.15 Adoracja grupy modlitewnej

21.00 Apel Jasnogórski

21.10.2016 Piątek

6.00 Różaniec

6.30 Msza Święta

7.00 Godzinki o NMP

9.00 Msza św. O umocnienie w wierze i za chorych /po mszy litania narodu polskiego i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

12.00 Anioł Pański

14.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.30 Różaniec

16.15 Akt Zawierzenia naszej parafii Maryi

16.30 Pożegnanie obrazu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *