Listopadowy numer Don Bosco

Zachęcamy rodziców, nauczycieli i wychowawców do bezpłatnej PRENUMERATY pisma Don Bosco. Teraz z większą liczbą stron, nowymi rubrykami i autorami.
W listopadowym numerze polecamy szczególnie:
O dobrych manierach. Dla katolików dobre maniery powinny być jednym ze wskaźników bycia w wśród innych. Ks. Jan Bosko pisał, że człowiek dobrze wychowany , to człowiek cnotliwy i ugruntowany moralnie.
O jednym z najlepszych siatkarzy świata Mariuszu Wlazłym i jego relacjach z Bogiem. – Bóg był przy mnie we wszystkich momentach życia. Tych prostych i tych trudniejszych. Zawsze staram się dziękować Mu za to, że prowadzi mnie przez życie- mówi siatkarz.
O tym, że neutralność światopoglądowa nie oznacza świeckości państwa. – Z naszej konstytucji nie wynika, że Polska ma być państwem świeckim, wrogim religii – mówi świetny prawnik, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzej Zoll.
O bohaterskiej Ince, która oddała życie z modlitwą na ustach. Danuta Siedzikówna, pseudonim „Inka”, salezjańska wychowanka, jest symbolem oporu przeciwko władzy komunistycznej. 18-letnia dziewczyna po torturach skazana na podstawie fałszywych zarzutów na śmierć, do końca została wierna Bogu i Ojczyźnie.

Oraz jak co miesiąc: ks. Marek Dziewiecki o wychowaniu w wierze, ks. Marek Chmielewski o naukach św. Jana Bosko, opowiadania pedagogiczne słynnego salezjanina ks. Bruno Ferrero, porady szkolnego pedagoga i katechety, felietony Roberta Tekielego i Tomasza Terlikowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *