Zaproszenie….

“Niedługo minie rok od przeprowadzenia Misji w naszej parafii. Okazją do ich przeżycia była 200 rocznica urodzin św. Jana Bosko. Był to czas wyjątkowy. Na nowo odkryliśmy, że Bóg nas kocha i że w tej świadomości łatwiej nam realizować codzienne zadania i obowiązki w życiu osobistym, rodzinnym czy zawodowym. Pragniemy odnowić łaskę tamtych szczególnych dni. Dlatego od 3 marca rozpoczniemy rekolekcje, jako renowację ubiegłorocznych Misji Świętych. Odnowienie Misji będziemy przeżywać pod hasłem trwającego roku duszpasterskiego: „Nowe życie w Chrystusie” i w 100 rocznicę przybycia Salezjanów do Oświęcimia na Zasole.
Celem tych dni, ma być odnowienie naszej jedności z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego Boskiego Serca pełnego Miłosierdzia. Do tego nas zachęca przeżywany Rok Miłosierdzia Bożego i Jubileusz 1050 rocznicy Chrztu Polski. Nie bądźmy obojętni na to zaproszenie do skorzystania z tak wielkich darów, które ofiaruje nam Jezus Miłosierny. Otwierając się na nie, zaplanujmy nasze spotkania z Jezusem Miłosiernym: w czwartek o 18:00, poprzez odnowienie w sobie ducha modlitwy; w piątek poprzez ponowne wyrażenie naszej miłości wobec Jezusa Miłosiernego; w sobotę – wkraczając na drogę pokuty, przepraszając Boga za zło popełnione w życiu osobistym, rodzinnym       i społecznym, równocześnie prosząc Go o odpuszczenie popełnionych grzechów w tajemnicy spowiedzi świętej.
Aby ten dar odnowienia Misji nie został zmarnowany, już teraz prosimy Was wszystkich o modlitwę wspólnotową w kościele i w rodzinach, a także o modlitwę osobistą. W tej intencji podejmijcie również dobrowolne umartwienia i posty. Ze szczególną prośbą zwracamy się do chorych, cierpiących i starszych – ofiarujcie w intencjach odnowienia Misji Wasze cierpienia. Bardzo liczymy na Waszą pomoc, ufając, że miła jest Bogu Wasza wspaniałomyślna ofiara. Zapraszamy zatem wszystkich bardzo serdecznie do udziału w odnowieniu Misji Świętych. Niech Duch Święty otworzy nas na głębokie przeżycie tego czasu!”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *