Zaproszenie – Niedziela Palmowa

 

ZAPROSZENIE MŁODZIEŻY DO KATEDRY W BIELSKU-BIAŁEJ
NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ  – 13 kwietnia 2014 R.
Drodzy Młodzi Przyjaciele,

Zapraszam Was serdecznie na spotkanie Młodych do Katedry w Bielsku-Białej, by w Niedzielę Palmową uczynić kolejny krok w naszych przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku.
Papież Franciszek przypomina, jak wielka siła płynie z czytania, rozważania i realizacji ewangelicznych Błogosławieństw. Wzywa, byśmy mieli odwagę poszukiwać prawdziwego szczęścia, demaskując tanie oferty, które sycą, ale nie dają siły.
W tym roku, podejmujemy rozważanie pierwszego z błogosławieństw: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3). Pragniemy uczynić z niego mapę do odkrycia świata pragnień, jakie nosimy w sercach, ale też mapę prowadzącą do bliźniego, będącego w potrzebie materialnej czy duchowej.
Dlatego zgromadźmy się w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia 2014 roku w Bielsku-Białej, aby ze wspólnego spotkania z Jezusem na Eucharystii, w jedności z Ojcem świętym Franciszkiem i młodzieżą całego świata, zaczerpnąć miłości do ubogich oraz odwagi szczęścia.
Spotkajmy się przy kościele Trójcy Przenajświętszej, o godz. 13.30. W uroczystej procesji przejdziemy do katedry św. Mikołaja na celebrację Eucharystii. Zabierzmy ze sobą gałązki palmowe.
W czasie Mszy świętej chcemy wesprzeć naszą ofiarą młodzież ze Wschodu, by umożliwić jej przybycie na spotkanie do Krakowa. Niech to będzie wyraz naszej jedności
i jałmużny postnej.
Podczas naszego świętowania, delegacjom młodzieży z dekanatów naszej diecezji zostanie przekazana Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia, która w Niedzielę Bożego Miłosierdzia powędruje dalej do wiernych.
Na drogę do Katedry św. Mikołaja w duchu oczekiwania na wspólne przeżywanie XXIX Światowego Dnia Młodzieży z serca Wam błogosławię
 
 
† Roman PINDEL
Biskup Bielsko-Żywiecki
Bielsko-Biała, dnia 2 kwietnia 2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.