Wrześniowy numer “DON BOSCO”

We wrześniowym numerze polecamy szczególnie:

Jak wychowywać do wartości? Efektami wychowania do wartości są: zwiększająca się aktywność własna uczniów, wzrost kultury osobistej, wzrastające zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi, wysokie wyniki w nauce, dobra współpraca z rodziną i rodzin ze szkołą – mówi prof. Krystyna Chałas.

Włączmy się w duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży! To także apel do rodziców, nauczycieli i wychowawców: pokazujcie młodym sposoby budowania duchowej mocy i jedności wokół wiary. Nauczmy się być wspólnotą.

O grzechu, który pojawia się wtedy, gdy człowiek zastawia na samego siebie najgroźniejszą pułapkę, jaką można zastawić na człowieka, czyli zaczyna wierzyć w to, że istnieje wygodna droga do szczęścia – pisze ks. Marek Dziewiecki.

Jak co miesiąc: ks. Marek Chmielewski: o naukach św. Jana Bosko; opowiadania pedagogiczne słynnego salezjanina ks. Bruno Ferrero; porady szkolnego pedagoga i katechety, felietony Roberta Tekielego i Tomasza Terlikowskiego.

Zachęcamy rodziców, nauczycieli i wychowawców do bezpłatnej PRENUMERATY pisma Don Bosco. Od września z większą liczbą stron, nowymi rubrykami i autorami.Informacje dotyczące zamówienia DON BOSCO są w piśmie, na stronie internetowej www.donbosco.pl. , oraz na plakacie w gablocie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *