Prośba Wojewody Małopolskiego o wsparcie w szpitalach tymczasowych

Prośba Wojewody Małopolskiego o wsparcie w szpitalach tymczasowych. 

O przekazanie specjalnego apelu związanego z dołączeniem do zespołu małopolskich szpitali tymczasowych i innych placówek ochrony zdrowia leczących chorych na COVID-19 zwrócił się do biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindla wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Poinformował, że obecnie prowadzona jest rekrutacja osób chętnych, które są gotowe włączyć się w ten projekt.

„Być może bardziej niż kiedykolwiek potrzeba dziś solidarności i życzliwości. Potrzeba ludzi gotowych do wielkich czynów. Nie ma większego poświęcenia niż ofiarna służba potrzebującym. Nie ma większego bohaterstwa niż dawanie siebie innym” – napisał w liście wojewoda i wytłumaczył, że kluczowe znaczenie w działaniach związanych z tworzonymi szpitalami tymczasowymi ma personel medyczny, a także wolontariusze posiadający uprawnienia medyczne i około medyczne.

„Dziś szczególnego znaczenia nabierają słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane podczas wizyty w Krakowie w 1997 roku. Tak, praca personelu medycznego to zawód godny największego szacunku. Jest to misja o nadzwyczajnej wartości, którą najlepiej określa słowo powołanie. Dziękuję za to poświęcenie, którego już tak wiele dowodów mogliśmy poznać. Ale jesteśmy w sytuacji, gdy musimy prosić o więcej. Zapraszamy do współpracy także wolontariuszy, którzy chcą włączyć się w ten wielki małopolski projekt, jakim jest uruchomienie szpitali tymczasowych. To jest czas dla ludzi niebojących się wyzwań i mających jasne cele. Ludzi, dla których dobro drugiego człowieka jest priorytetem. Niech to będzie nasza wspólna walka i wspólne dzieło!” – podkreślił wojewoda małopolski.

Zgłoszenia są przekazywane za pośrednictwem adresu mailowego: malopolskieszpitaletymczasowe@muw.pl, infolinii 12 210 22 19 działającej od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-18.00 lub formularza kontaktowego opublikowanego na stronie internetowej muw.pl. Zostanie też przygotowana specjalna strona internetowa dedykowana tym placówkom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *