Październikowy numer “Don Bosco”

W październikowym numerze polecamy szczególnie teksty:
O potrzebie ciszy w życiu młodych ludzi. W sytuacji narastającej nerwowości, nadpobudliwości i depresji dzieci i młodzieży potrzebne są planowe działania wychowawcze w szkole i w domu, mające na celu wyciszenie się ludzi młodych. Profesor Teresa Olearczyk proponuje w szkołach wprowadzenie paru minut ciszy, bezruchu, żeby dzieci mogły się skoncentrować przed zajęciami lub przed trudną lekcją.
O młodym aktorze Maćku Musiale, który mówi, że „Poczucie istnienia Boga daje mu wewnętrzny spokój”. Dopiero skończył 20 lat, a na swoim aktorskim koncie ma już kilkanaście ról filmowych. Idol nastolatek, który ogromną popularność zyskał udziałem w serialu „Rodzinka.pl”, otwarcie przyznaje się, że jest praktykującym katolikiem. Za słowami idą czyny.
O reklamach, które w coraz brutalniejszy sposób manipulacją umysłami dzieci. To nie może być obojętne dla rodziców.
Jak wychowywać dziewczęta. Kolejna część cyklu poradnikowego dotyczącego najbardziej istotnych elementów katolickiego wychowania dziewcząt.
Oraz jak co miesiąc: ks. Marek Chmielewski o naukach św. Jana Bosko, opowiadania pedagogiczne słynnego salezjanina ks. Bruno Ferrero, porady szkolnego pedagoga i katechety, felietony Roberta Tekielego i Tomasza Terlikowskiego.
 
Informacje dotyczące zamówienia DON BOSCO w piśmie, na stronie internetowej www.donbosco.pl., oraz na plakacie w gablocie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *