Listopadowy numer “Don Bosko” 2015 rok

W listopadowym numerze polecamy szczególnie teksty:
O rewolucji w szkolnych kuchniach. Aby dziecko miało dobre nawyki żywieniowe, powinno nauczyć się wybierać odpowiednie produkty do spożycia. Jak i kiedy to czynić, podpowiadają nam sami rodzice oraz eksperci od żywienia.
Temat imigrantów i prześladowanych chrześcijan powinni podjąć katecheci. To szansa by odkłamać obraz chrześcijaństwa i relacji chrześcijańsko–islamskiej, aby młodzi ludzie w tym, co się dokoła dzieje, znaleźli nadzieję co do przyszłości Europy i Polski-mówi o tym w wywiadzie, ks. Rafał Cyfka z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie
O powołaniu do życia w sakramencie, które odkrył w swoim życiu po wypadku i spędzeniu wielu miesięcy w łóżku, znany aktor Cezary Pazura. Miał czas, aby odkryć i zrozumieć, czego w jego życiu brakowało.
Jak wychowywać dziewczęta. Kolejna część cyklu poradnikowego dotyczącego najbardziej istotnych elementów katolickiego wychowania dziewcząt.
Oraz jak co miesiąc: ks. Marek Chmielewski o naukach św. Jana Bosko, opowiadania pedagogiczne słynnego salezjanina ks. Bruno Ferrero, porady szkolnego pedagoga i katechety, felietony Roberta Tekielego i Tomasza Terlikowskiego. Informacje dotyczące zamówienia DON BOSCO w piśmie, na stronie internetowej www.donbosco.pl., oraz na plakacie w gablocie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.