Informacje o przeżywaniu Niedzieli Miłosierdzia Bożego Łagiewniki 2020

Ze względu na obowiązujące ograniczenia dotyczące zgromadzeń religijnych oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo duszpasterze z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zaapelowali do wiernych o uczestnictwo w Niedzieli Bożego Miłosierdzia za pośrednictwem mediów.

– W tym roku święto Bożego Miłosierdzia będziemy przeżywać w nieco innym wymiarze niż zazwyczaj. Ono oczywiście się odbędzie, bo tego święta chciał sam Pan Jezus – zapewnia kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – ks. Zbigniew Bielas.

Niedzielę Bożego Miłosierdzia – obchodzoną w II Niedzielę Wielkanocną – ustanowił św. Jan Paweł II. Po raz pierwszy obchodzona była 22 kwietnia 2001 roku. Znakiem duchowej łączności pielgrzymów z Łagiewnikami ma być w tym wyjątkowym roku 2020 odmówienie “Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu”, którego 17 sierpnia 2002 r. dokonał św. Jan Paweł II. W sobotę 18.04.2020 o godzinie 22.25 w TVP3 w paśmie ogólnopolskim emitowana będzie Droga Miłosierdzia z bazyliki, a w niedzielę 19.04.2020 o godzinie 10.00 TVP1 i TVP Polonia będą transmitować Mszę św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

Tekst modlitwy zawierzenia ludzkości Miłosierdziu Bożemu, ułożona na czas pandemii koronawirusa:

Wszechmogący Boże, w obliczu pandemii, która dotknęła ludzkość, z nową gorliwością odnawiamy akt zawierzenia Twemu miłosierdziu, dokonany przez św. Jana Pawła II. Tobie, miłosierny Ojcze, zawierzamy losy świata i każdego człowieka. Do Ciebie z pokorą wołamy.

Spraw, aby ustała pandemia koronawirusa. Błogosław wszystkim, którzy trudzą się, aby chorzy byli leczeni, a zdrowi chronieni przed zakażeniem. Przywróć zdrowie dotkniętym chorobą, dodaj cierpliwości przeżywającym kwarantannę, a zmarłych przyjmij do swego domu. Umocnij w ludziach zdrowych poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, aby przestrzegali koniecznych ograniczeń, a potrzebującym nieśli pomoc.

Odnów naszą wiarę, abyśmy trudne chwile przeżywali z Chrystusem, Twoim Synem, który dla nas stał się człowiekiem i jest z nami każdego dnia. Wylej swego Ducha na nasz naród i na cały świat, aby ci, których zjednoczyła walka z chorobą, zjednoczyli się także w uwielbieniu Ciebie, Stwórcy wszechświata i gorliwie walczyli również z wirusem grzechu, który niszczy ludzkie serca.

Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami.

Św. Janie Pawle, św. Faustyno i wszyscy święci, módlcie się za nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *