Don BOSCO – styczniowy numer

Salezjańskie pismo Don Bosco pragnie być  pomocne tym, którzy wychowują młodych na dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli. Na początku nowego roku życzmy sobie wierności w tym posłannictwie. Wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą, dobrym słowem, ofiarami oraz inspirują, składamy podziękowania. Wspólnie możemy osiągnąć więcej, gdy w dobrym będziemy się wspierać. 31 stycznia świętujemy wspomnienie św. Jana Bosko. Jest to szczególny moment refleksji i wspólnego dziękczynienia Bogu za jego osobę. Ksiądz Bosko wskazuje nam, jak dzisiaj być ojcem i nauczycielem młodych, i jak prowadzić ich drogą prawdy. W tym działaniu nie oddzielajmy umysłu od serca ani rozumu od wiary.

W styczniowym numerze polecamy szczególnie:

O uskrzydlaniu własnych dzieci. Jak pomóc dziecku wykształcić poczucie własnej wartości, rozbudzić w nim wewnętrzną motywację, która będzie motorem jego działania, motywację odporną na przeszkody płynące ze świata zewnętrznego.
O Światowych Dniach Młodzieży, które są nie tylko dla młodych. Jak ożywić wspólnoty w parafiach i rodzinach, jak rodzice i wychowawcy mogą inspirować życie duchowe swoich wychowanków przed wielkim spotkaniem w Krakowie.
O tym, jak szkoły katolickie muszą pilnować swojej tożsamości. Wobec tego, co dzieje się w Polsce, ale też i na świecie, wobec planowanej ateizacji społeczeństwa, szkoły katolickie są ostoją tego, co piękne, co najbardziej wartościowe – mówi bp Marek Mendyk.
O pierwszych kontaktach księdza Bosko z Polakami.
Oraz jak co miesiąc: ks. Marek Dziewiecki o wychowaniu w wierze, ks. Marek Chmielewski
o naukach św. Jana Bosko, opowiadania pedagogiczne słynnego salezjanina ks. Bruno Ferrero, porady szkolnego pedagoga i katechety, felietony Roberta Tekielego i Tomasza Terlikowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *