Czerwcowy numer Don Bosco

W czerwcowym numerze polecamy szczególnie:
Jakie gazety czytają nasze dzieci. Rodzice powinni wiedzieć, jakie pisma czytają ich dzieci, kto i o czym pisze. Wiele gazetek dla młodzieży zawiera powierzchowne treści promujące przede wszystkim rozrywkę i konsumpcjonizm.
O tym, że dzieci są cudem Boskim. Mówi o tym znany muzyk, poeta i malarz Tomasz Budzyński, lider kultowego zespołu Armia. Dla Don Bosco opowiada, jak zakochiwał się w swojej żonie pięć razy, i o tym, że dzieci muszą widzieć czułość i miłość do siebie rodziców na własne oczy.
Jak nie wychować narcyza? Rodzice często rozbudzają w dzieciach przesadne poczucie wyjątkowości, mogące prowadzić do narcyzmu. Jak temu zapobiegać? Jak wychować pewnego własnej wartości , obdarzonego realnym obrazem siebie człowieka?
Jak wychowywać chłopców. Piąta część poradnikowego cyklu znanego psychologa, autora wielu książek o wychowaniu, ks. Marka Dziewieckiego. Rodzice znajdą w tekstach odpowiedzi na wiele ważnych pytań. W tym odcinku – przygotowanie chłopców do małżeństwa i rodziny.
Oraz jak co miesiąc: ks. Marek Chmielewski o naukach św. Jana Bosko, opowiadania pedagogiczne słynnego salezjanina ks. Bruno Ferrero, porady szkolnego pedagoga i katechety, felietony Roberta Tekielego i Tomasza Terlikowskiego.

Informacje dotyczące zamówienia DON BOSCO są w piśmie, na stronie internetowej www.donbosco.pl. ,
oraz na plakacie w gablocie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *