20 lecie działalności Koła Przyjaciół Radia Maryja w Parafii Miłosierdzia Bożego w Oświęcimiu na Zasolu

16 maja 1997 r., osoby: Sporysz Maria, Stachoń Halina, Gabryś Weronika, Nachajski Rudolf, Ziaja Stanisława, Kuczek Krystyna, Majer Emilia i Kasprzyk Józefa za zgodą ówczesnego Ks. Dyrektora i Proboszcza Mariana Niedzieli utworzyli przy parafii Miłosierdzia Bożego w Oświęcimiu na Zasolu Koło Przyjaciół Radia Maryja. Opiekunem KPRM został sam Ks. Dyr. i Proboszcz Marian Niedziela. Ustalono, że spotkania będą się odbywać każdego 24 dnia miesiąca, we wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych,  po Mszy św. wieczornej w salce przy parafii.  Te spotkania, akceptowane przez kolejnych proboszczów,  są kontynuowane również obecnie. Pierwsze spotkanie pod kierownictwem ks. Mariana Niedzieli, odbyło się 24 czerwca 1997 roku. Uczestniczyło w nim ok. 20 osób. Opiekunami KPRM od założenia byli: Ks. Marian Niedziela, Ks. Aleksander Karkoszka, Ks. Andrzej Szpak i obecnie jest Ks. Jan Gabryś.
24 czerwca 2016 roku, przypada więc dokładnie 20 rocznica rozpoczęcia tej błogosławionej i tak bardzo potrzebnej działalności dla Kościoła i naszej Ojczyzny.
Koło Przyjaciół Radia Maryja w Parafii Miłosierdzia Bożego w Oświęcimiu, przez ten cały okres czynnie angażowało się w następujące akcje:
Pomoc dla powodzian z Oświęcimia i okolic w 1977 roku; udział w poświęceniu masztu radiowego na Magurce; organizowanie wraz z Różami Różańcowymi spotkań opłatkowych w parafii, wyjazdów; pomoc w dekoracji dzielnicy Zasole przed peregrynacją Obrazu MB Częstochowskiej; spotkania i wyjazdy do innych parafii na spotkania Rodziny Radia Maryja; organizacja pielgrzymek do Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Bielska, Katowic, Zakopanego i innych sanktuariów;  uczestnictwo w adoracjach Najśw. Sakramentu organizowanych przez parafię; organizowanie uroczystości imieninowych czy jubileuszowych kapłanów; współpraca z młodzieżą. KPRM zakupiło też obraz Św. S. Faustyny, który został uroczyście poświęcony przez ks. Proboszcza Sławomira Zdolińskiego i umieszczony przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Obecnie ze strony osób świeckich za KPRM przy naszej parafii są odpowiedzialni: Leon Krysztoforski, Maria Sporysz, Janina Gandurska, Janina Maślona i Barbara Orłoś.
Głównym celem i zadaniem do dzisiaj było i nadal  jest wspieranie działalności ewangelizacyjnej Radia Maryja oraz Telewizji „TRWAM”, jedynych, katolickich i patriotycznych środków masowego przekazu w naszej Ojczyźnie. KPRM czyni to przez modlitwę oraz regularne zbieranie ofiar i przesyłanie ich co miesiąc do Torunia.

Wdzięczni Bogu i Maryi Gwiazdy Ewangelizacji za dar Radia Maryja i Telewizji “Trwam”,  dziękujemy też wszystkim osobom działającym w Kole Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii za modlitwę, zaangażowanie oraz troskę o Kościół i naszą Ojczyznę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.